Kakfat på fot, Blå måsen, Bing och Gröndal, nr 429, Ø24,5cm

Kakfat på fot, Blå måsen, Bing och Gröndal, nr 429, Ø24,5cm

Kakfat på fot, Blå måsen, Bing och Gröndal, nr 429, Ø24,5cm

Aktuellt bud i realtid:

100 kr

(traktorhans)

2024-05-19 11:48:00

Ange ditt maxbud i rullistan nedan:

Objektinformation:

Auktnr SE25.20240519.A1679
Varukategori Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat
Kontor Göteborg Mölndal
Auktionstyp Pantauktion
Utropspris 100 kr
Aktuellt bud 100 kr
Stänger 2024-05-19 11:48:00
Provision 15 kr
Frakt 49 kr

Skicka en förfrågan till Pantbanken

Tipsa en kompis

Budlista:

Datum Budgivare Bud
5/5 16:47:56 traktorhans 100 kr

Populära auktionsvaror på detta kontor

Ring WA Bohlin med gammalslipade diamanter ca 1x0,42, 2xca0,30,2xca0,20ct och 32xca0,01ct totalt ca 1,6-1,7ct, fattning i silver troligen omgjord från smycke från tidigt 1800-tal, skenan senare tillverkad av Bohlin Stockholm 1939, Stl 18¼, skenan i 18K Vikt: 4,5 g

Ring WA Bohlin med gammalsl...

2024-06-02 12:31:30

Till auktion

Herrur Omega Seamaster Aqua Terra Ø38,5mm ref nr. 23110396002001 snr. 91602071 boett nr. 196.1116 cal. 1538 stållänk, datum, quartz, sliten krona, repor och slitage, något sent i datumbyte, möjligt servicebehov, går ej (sannolikt i behov av batteribyte), med box, cert (Magnusson), från år 2012 samt pictogram-kort, manual, box och ytterkartong

Herrur Omega Seamaster Aqua...

2024-06-02 11:39:00

Till auktion

Handväska, Calvin Klein, tyg och läder med monogramdekor, rem av vitmetall, ca 24x18cm, fint skick

Handväska, Calvin Klein, t...

2024-06-02 12:35:00

Till auktion

Armband i gul/vitmetall med mikromosaik s.k. "Pietra Dura", 19,5cm bredd 14mm, slitage troligen Italien omkring 1900-talets mitt eller tidigare

Armband i gul/vitmetall med...

2024-06-02 12:20:30

Till auktion

Laptop Bang Olufsen, HP Elitebook 840 G6, modell 9560NGW Snr. 5CG00240L2, RMN: HSN 124C-4, produktid 4WG26AV, med laddare, visst slitage Skickas med postpaket.

Laptop Bang Olufsen, HP Eli...

2024-06-02 12:41:00

Till auktion

Herrur Tissot T-Tempo Automatic Ø39mm, ref nr. T060407, snr. 14BL0687766, stållänk, automat, gott skick, med box,

Herrur Tissot T-Tempo Autom...

2024-06-02 12:29:00

Till auktion

Handväska, Guess Los Angeles, svart läder, ca 23x15cm, försiktigt bruksslitage

Handväska, Guess Los Angel...

2024-06-02 12:34:30

Till auktion

Väska, Guess, Los Angeles, med monogramdekor, ca 28x39cm, dustbag, nyskick

Väska, Guess, Los Angeles,...

2024-06-02 12:39:00

Till auktion

Hänge med emalj i form av sköldpadda, 8x12mm (inklusive hängöglan), 18K Vikt: 0,6 g

Hänge med emalj i form av ...

2024-06-02 11:10:00

Till auktion

Ett par örhängen i vitguld med diamanter 44xca0,005-0,01, Ø10mm, 18K Vikt: 1,1 g

Ett par örhängen i vitgul...

2024-06-02 11:17:30

Till auktion

Handväska, Guess Luxe, rött skinn, detaljer i gulmetall, tygfodrad invändigt, ca 29x21cm, försiktigt bruksslitage

Handväska, Guess Luxe, rö...

2024-06-02 12:34:00

Till auktion

Skulptur, mässing, i form av kvinna med slöja, 1930-40-tal, troligen del till golvlampa, höjd 12cm

Skulptur, mässing, i form ...

2024-06-02 11:23:30

Till auktion

Ring med bärnsten Ulrich Denmark stl 18¾ 5-25mm, silver 925/1000  Vikt: 6,8 g

Ring med bärnsten Ulrich D...

2024-06-02 12:14:00

Till auktion

Ring med svart sten troligen onyx, stl 18 bredd 3-29mm, stämplad sterling DSM, silver 925/1000 Vikt: 11,9 g

Ring med svart sten trolige...

2024-06-02 12:18:00

Till auktion

Smyckesset Svenskt Tenn, signerat JS Brosch (bredd 64mm) samt örhängen (längd 39mm) ca 1970-tal

Smyckesset Svenskt Tenn, si...

2024-06-02 12:21:00

Till auktion

Armband med gröna stenar, möjligen imitationer, 18,5cm bredd 15mm, defekt, en ögla lös samt glapp i låset silver 925/1000 Vikt: 13,4 g

Armband med gröna stenar, ...

2024-06-02 12:20:00

Till auktion

Skulptur/speldosa, Katt på boktrave, Rosina Wachtmeister för Goebel, stämpelmärkt, höjd 23cm

Skulptur/speldosa, Katt på...

2024-06-02 12:25:00

Till auktion

Figurin i brons på sockel i sten, otydlig signatur möjligen Hulek eller Hulck?, omkring 1900-talets mitt, höjd inklusive sockeln ca 16cm

Figurin i brons på sockel ...

2024-06-02 12:32:00

Till auktion

Collier med gröna stenar, filigranarbete, förgyllt 44,5cm bredd 3-11mm, silver 930/1000 Vikt: 19,7 g

Collier med gröna stenar, ...

2024-06-02 12:15:00

Till auktion

Ring med diamanter 21xca0,01-0,03ct, stl 18, bredd 1-10mm, GHA, 18K Vikt: 3,7 g

Ring med diamanter 21xca0,0...

2024-06-02 11:19:00

Till auktion

Se kontorets övriga auktionsvaror